Rüyada kedi görmek

Rüyada kedi gören kimse Kedi rüyası hizmetçi ile tâbir olunur. Bazı kere de kedi görmek şu şekilde tâbir edilir:

KEDİ: Kedi rüyası hizmetçi ile tâbir olunur. Bazı kere de kedi görmek şu şekilde tâbir edilir:
a) Düşmanlık,
b) Hırsız,
c) Hüzün ve keder.

Kirmanî demiştir ki: Rüyada bir kedi öldürdüğünü görmek, hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delâlet eder. Rüyada kedi ile kavga ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını görmek, büyük bir hastalığa delâlet eder. Bir kimsenin rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını görmesi, hırsızın malından elde edilecek menfaata işaretrtir.

Rüyada insanı kedinin ısırıp tırmalaması, uzun sürecek hastalığa alâmettir. Rüyada kedi sattığını görmek, malını infak etmeye işarettir. Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, ev sahibinin rahat edeceği bir seneye delâlet eder. Yabani ve vahşi kedinin ısırması ve çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin eziyet ve meşakkat çekeceği şiddetli bir seneye işarettir.

Kedi rüyasını şöyle de tâbir etmişlerdir:
a) Zevce için cefa,
b) Evlat,
c) Düşmanlık,
d) Hırsızlık,
e) Zina ve vefasızlık,
f) Koğuculuk,
g) Feryat ve figan…

Nablusî demiştir ki: Rüyada kedi görmek, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış bilinmeyen çocuğa delâlet eder. Bazı kere de kedi, söz ve şaka yapan, mânâsız ve akıl dışı söz söyleyerek, köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevdirmeye çalışan bir adama delâlet eder. Bazı kere de rüyada kedi görmek, çocuğun terbiyesi hususunda çok hırslı olan
kadına delâlet eder. Rüyada kedinin bir kimseyi tırmalaması veya kanını akıtması, yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşman ile tâbir olunur. Bir kimsenin rüyada kedi olduğunu görmesi, hırsızlık ve kendisine fayda vermeyen şeylere geçirmeye delâlet eder…

Rüyada kedi görmek bağımsız bir ruhu, kadınsı cinsiyeti, yaratıcılığı ve gücü sembolize eder. Ayrıca talihsizlik ve şanssızlığı da gösterir. Rüyanız, bir kedi aşığı olup olmadığınıza bağlı olarak farklı yorumlanır. Rüyada gördüğünüz kedi agresif ise, o zaman kendinizin kadınsı yönü ile ilgili sorunlarınız olduğunu gösterir. Rüyanız da gördüğünüz kediden korkuyorsanız, kadınsı yanınızdan korktuğunuzu gösterir.

Rüyada kuyruğu olmayan bir kedi görmek, bağımsızlık kaybı ve özerklik eksikliği anlamına gelir. 

Rüyada kedinin kaybolduğunu görmek, bağımsız ruhunuzu vurgular. Özgür olmanıza izin vermeniz ve kimsenin veya herhangi bir şeyin sizi tutmasına izin vermemeniz  gerektiğine yorumlanır. 

Rüyada Kedi Isırması

rüyada kedi ısırması

Rüyada kedinin ısırdığını görmek, özellikle bir şey planlandığı gibi gitmediğinde bazı korku ve hayal kırıklıklarını ifade ediyor olabilir.

Rüyada kedinin hayatını kurtardığını görmek, bağımsızlığınızı ve gücünüzü geri kazandığınız anlamına gelir.

Rüyada kedinin çizildiğini hayal etmek için kendinizi tehdit altında hissettiğinizi önerirsiniz.

Rüyada kara bir kedi görmek, yeteneklerini kullanmaktan ve sezgine inanmaktan korktuğunu gösterir. Kara kediyi yanlışlıkla kötülük, yıkım ve kötü şans ile ilişkilendirebilirsiniz. Kara kedi ısırıyor, pençeliyorsa veya size saldırıyorsa, rüyayı sezginizden korktuğunuz anlamına yorumlanır.. Böyle bir rüya sonrası kendiniz ile yüzleşmekten korkmayın.

Rüyada beyaz bir kedi görmek, zor zamanlar geçirileceğini ve sıkıntılı bir sürecin başladığına işarettir.

Rüyada kedinin öldürüldüğünü görmek veya duymak, hayatınızın bazı alanlarında özerkliğe ve bağımsızlığa sahip olmadığınız anlamına gelir. Alternatif olarak, rüya, kadınsı gücünüzü tanımayı reddettiğiniz anlamını da taşır.

Rüyada oynayan kedileri görmek, enerjik yapınızı göstermeniz gerektiği anlamını taşır. 

Rüyada yavru kedi görmek kıskançlığı gösterir ve ilişki kurmaktan kaçtığınız anlamına gelir.

Rüyada kedi kafası görmek sınırlı bağımsızlığı simgeler ve özgürlüğünüzün daralacağını gösterir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz