Rüyada ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada insanlar farklı olaylar ve nesnelerle karşılaşabilmektedir. Bazen rüyada görülen bir şey rüya sahibini etkisinde bırakır. Bu nedenle rüya sahibi rüyanın ne anlama geldiğini araştırmaya başlar. Rüyasında ağladığını gören kişiler rüyanın anlamını merak etmekte.

Rüyada ağlamak, iyi haber olarak ve sevinçle yorumlanır. Rüyada ağlayan kişinin gözyaşı yanaklarını yakıyorsa sevinecek, üşütüyorsa üzülmüş olacak demektir. Rüyada bağırmayarak gözyaşı döktüğünü görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır.

İmam Nablusi’ye göre rüyasında ağladığını gören kişi için fikri şöyledir: Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlamak, uyanıkken de bu şekilde ağlamak ile yorumlanır. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur’an dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile yorum edilir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder.
Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören muradına erer. Ağlayıp da yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Sessiz ağlamak, keder ve gamdan kurtulmaya; sesli ağlamak ise gözyaşı soğuk ise sevince, sıcak ise meşakkete işarettir.

Rüyada sesli ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada sesli ağlamak, sorunlu bir işe girmeye ve sıkıntı çekmeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin, iş yerinde hatalı bir adımdan ötürü çok zor bir duruma düşeceğine, hayalini kurduğu şeylerden uzaklaşacağına, anne babası ile ilgili kötü bir haber alacağına ve bir sağlık sorunu yaşayacağına işaret eder.

Rüyada mezarda ağlamak ne anlama gelir?

Rüyayı gören kişinin sıkıntılı bir dönemin ardından beklemediği bir ayrılık yaşayacağına işaret edilir. Hiç beklenmedik bir anda yakın arkadaşı tarafından ihanete uğrayacağını bunun maddi ve manevi sıkıntılar getireceğine işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz